GRUPY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH

Grupy teatralne działają w systemie całorocznego projektu. Każda grupa wystawia spektakl 2-3 razy pod koniec sezonu na deskach Teatru Ochoty. 

Rekrutacja krok po kroku:
1. Zapoznaj się z ofertą Ogniska Dla Dorosłych – poniżej znajdują się opisy grup już działających;
2. Wybierz grupę, do której chcesz dołączyć;
3. Pobierz kartę zgłoszenia a następnie wypełnij ją elektronicznie;
4. Wypełnioną kartę zgłoszenia wyślij na adres: ognisko@teatrochoty.pl do 18 września;
5. Czekaj na potwierdzenie zgłoszenia;
6. Zarezerwuj ostatni weekend września na spotkanie rekrutacyjne. Zajęcia startują od października. W przypadku grupy „Sztuki Różne” rekrutacja odbędzie się w godzinach popołudniowych 23 września.

Formularz zgłoszeniowy: Zgloszenie-Ognisko Dla Dorosłych

Radek Kaliski – aktor prowadzący grupę wtorkową: Te spotkania są np. dla tych, którzy lubią teatr i chcieliby zajrzeć na drugą stronę, żeby zobaczyć, jak działa on od środka. Albo dla tych, którzy go nie lubią, ale ta forma ich intryguje. Dla tych, którzy czują, że mogliby mieć coś do powiedzenia poprzez działanie na scenie. Dla tych, którym wyobraźnia podpowiada różne historie i obrazy – które czasem trudno wyartykułować w codziennym życiu. Wreszcie dla tych, którzy chcieliby się spotkać z innymi ludźmi na poziomie nieco głębszym niż siedzenie przy kawiarnianym stoliku.

Profil grup dla dorosłych: Głównym założeniem warsztatów dla dorosłych w Ognisku Teatru Ochoty jest spotkanie różnorodnych doświadczeń i osobowości uczestników. Część zajęć to typowy warsztat aktorski – głos, ruch, gest, interpretacja, ekspresja. Część to poszukiwanie własnego języka na scenie: budowanie historii, tworzenie i badanie teatralnej rzeczywistości, rozpoznawanie siebie jako aktora, przekładanie wyobraźni na środki aktorskie i inscenizacyjne. Program przewiduje stałą, cotygodniową pracę teatralną od października do czerwca. Jednym z elementów zajęć jest wspólna praca nad spektaklem, który zostanie zaprezentowany na koniec cyklu.

1. GRUPA „SZTUKI RÓŻNE”
prowadzenie: Radosław Kaliski
fakultet: dobierany w miarę potrzeb
grupa wiekowa: 19-100 lat
koszt zajęć: 170zł/miesiąc
termin zajęć: wtorek 19:00-22:30
profil: Grupa pracuje od dwóch lat. W minionym sezonie zrealizowała spektakl „Biegnąca”. W tym roku cykl warsztatów teatralnych będzie podzielony na dwie części. Część pierwsza, to działania performatywne – budowanie zdarzeń „tu i teraz” – w sali teatralnej, na zewnątrz, wśród ludzi, być może eksperymenty zderzania działań teatralnych z rzeczywistością i badanie ich wzajemnego wpływu. To dobre narzędzia do rozpoznawania własnego świata, przestrzeni, w której żyjemy, czy zależności społecznych, w których uczestniczymy. W planie jest także przygotowanie spektaklu środkami Teatru Forum. W części drugiej poświęcimy się tworzeniu spektaklu stricte teatralnego, opartego o któryś z tekstów Gombrowicza, Mrożka lub może Witkacego… Hashtagi dla tej pracy to: ruch, aktorstwo, forma, dynamika, wspólne działanie, dyskusja… A może nakręcimy jakiś film…
rekrutacja: rozmowy indywidualne

2. GRUPA „PLACEK ZOSTAJE W DOMU”
prowadzenie: Justyna Kulczycka
grupa wiekowa: 19-100 lat
koszt zajęć: 170zł/miesiąc
termin zajęć: piątek 18:30-21:45
profil: Podstawowym celem zajęć jest, żeby ich uczestnicy znaleźli przyjemność, radość w graniu i tworzeniu spektaklu – zasmakowali w teatrze.
W pierwszej części zajęć realizowane będą ćwiczenia, w których przybliżone zostaną podstawowe zasady działania na scenie i typowy warsztat aktorski. Następnie rozpocznie się praca nad spektaklem, który działa nie tylko słowem, ale też znakiem, rytmem, napięciem i symbolem. Chodzi o teatr, który jest teatralny, „sztuczny” w dobrym tego słowa znaczeniu. Celem jest uzyskanie „cudu teatru” – stworzenie swego rodzaju nowej rzeczywistości.
rekrutacja: rozmowy indywidualne

OPŁATY:
Opłaty prosimy uiszczać
 na konto BANK PKO SA 41 1240 6292 1111 0000 5017 2917, /w tytule wpłaty wpisujemy imię i nazwisko uczestnika, nazwę grupy, oraz miesiąc, za który dokonywana jest płatność/ lub gotówką w dziale księgowości Teatru Ochoty, do 10 dnia każdego miesiąca. Druga opłata – w listopadzie 2016 jest podwójna – za listopad, oraz za czerwiec 2017.