PROGRAM OGNISKA W SEZONIE 2016/2017

Program dla dzieci i młodzieży:

Grupy teatralne w Ognisku działają w systemie całorocznego projektu – zajęcia zaczynają się w październiku i trwają do czerwca następnego roku. Pierwsze miesiące to czas na integrację grupy, na ćwiczenia i zabawy teatralne, a także na zapoznanie się grupy z instruktorem, lub nowymi uczestnikami, naukę nowych środków teatralnych oraz ćwiczenie aktorskiego warsztatu.

Potem grupa przystępuje do realizacji spektaklu. W lutym 2016 wszystkie grupy zaprosimy do prezentacji początkowych prób/szkiców swoich pokazów przed pozostałymi uczestnikami Ogniska.


papryczkikluczSAMSUNG CSC

W czerwcu odbędą się próby na scenie Teatru Ochoty, oraz premierowe pokazy dla rodziców i przyjaciół. Będziemy się także starali, aby każda grupa miała możliwość zaprezentowania swojego spektaklu przed publicznością szkolną. Pod koniec czerwca odbędzie się Festiwal Ogniska podczas którego grupy zaprezentują swoje spektakle, odbędą się dyskusje, zostaną przyznane nagrody publiczności.

Każdy uczestnik weźmie także indywidualny udział w konkursie recytatorskim Warszawska Syrenka. Instruktorzy grup umożliwią wszystkim uczestnikom konsultacje ich prezentacji. Eliminacje odbędą się podczas zajęć na przełomie lutego i marca 2017 r.

W tym roku praca w Ognisku będzie odbywała się nie tylko w grupach podczas warsztatów, bardzo zależy nam także na współpracy zespołów między sobą, na wymianie doświadczeń i integracji Ogniskowego środowiska. Dlatego wszystkie grupy zaprosimy do udziału w dwóch dodatkowych specjalnych wydarzeniach – Niedzielach Teatralnych – Jesiennej i Wiosennej. Niedziele Teatralne będą miały formę jednodniowego tematycznego spotkania warsztatowego.

Wszyscy uczestnicy Ogniska będą także mieli możliwość specjalistycznych konsultacji logopedycznych. Osoby, które będą wymagały pracy z logopedą będą umawiać się z nim indywidualnie, podczas zajęć, raz w miesiącu.

Uczestnicy otrzymają także legitymacje Ogniskowicza, uprawniające do zniżkowych biletów na wszystkie spektakle Teatru Ochoty w tym sezonie.

W wakacje 2017 r. planujemy zorganizować wyjazdowe Letnie Warsztaty Teatralne dla chętnych uczestników Ogniska.

Program dla dorosłych:

W sezonie 2016/2017 będziemy kontynuować podjęte w zeszłym roku inicjatywy dla dorosłych pasjonatów teatru. Zapraszamy do przyłączenia się do działających od roku dorosłych grup teatralnych.

W tym sezonie, już po raz drugi, będziemy prowadzić Laboratorium Ruchu.

Pracę kontynuuje grupa uczestników III edycji Kursu na Instruktorów Teatralnych – półtorarocznego szkolenia przygotowującego do pracy teatralnej z dziećmi i młodzieżą. W grudniu 2016 r. ruszy także III edycja Kursu na Instruktorów Teatralnych.

Do pobrania:
Regulamin Ogniska 2016-2017
Załącznik nr 1 – Zgłoszenie do Ogniska
Załącznik nr 2 – Deklaracja
Załącznik nr 3 – Karta warsztatu
Załącznik nr 4 – Karta pokazu