Laboratorium Tańca Współczesnego

Nabór do Laboratorium Tańca Współczesnego – rekrutacja do 4 września 2016 r.

Obecnie prowadzimy rekrutację do trzymiesięcznego cyklu dla osób z różnym poziomem zaawansowania:

Archiwum ciał, improwizacja, kompozycja, czyli taniec w praktyce mashap’u

Laboratorium dla zaawansowanych zakłada zajęcia z tańca eksperymentalnego, improwizacji tanecznej i pracy z archiwami. Będzie to odkrywanie tendencji tanecznych i cielesnych (tych starszych i tych wczorajszych) poprzez praktykę mashap’u, czyli nakładania, łączenia, mieszania, przerabiania różnych poznanych elementów. Pierwsza część zajęć będzie skupiała się wokół rozgrzewki fizycznej z zakresu świadomości ciała, body conditioning i praktyk somatycznych. Następnie w zależności od momentu będziemy praktykować improwizację taneczną i głosową, robić research od papieru do google’a oraz praktykować archiwa, kreować i spontanicznie komponować. Dzięki podejściu laboratoryjnemu, uczestnicy mają szansę nie tylko na zdobycie wiedzy, ale również na wzmocnienie swoich własnych przekonań, ukształtowanie osobistego podejścia do sztuki tanecznej i choreograficznej oraz poznanie poglądów innych.

Prowadzenie: Renata Piotrowska-Auffret
Zapisy: krótkie listy motywacyjne wysłane mailem na adres: info@renatapiotrowska.pl do 4 września b.r.
Dla kogo: Laboratorium skierowane jest do osób mających wcześniejsze podstawowe doświadczenie z tańcem, performansem, teatrem czy improwizacją.
Kiedy: każda niedziela, godz.17:00-20:00
Pierwsze zajęcia: 11 września
Ostatnie zajęcia: 27 listopada
Koszt całego cyklu: 510 zł

 

Renata Piotrowska-AuffretRenata piotrowska

Jest choreografką i performerką; absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Wydziału Choreografii w Montpellier we Francji.
Piotrowska zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Interesują ją działania konfrontujące dualizmy umysłu i ciała, doświadczenia i obrazu, konceptu i praktyki, humoru i powagi, indywidualnego i wspólnego. Kontempluje wspólczesny świat poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Interesują ją współczesne polityki ciał, analizowane przez pryzmat polityk i reprezentacji ciał historycznych i z obcych kultur.
Ma na swoim koncie spektakle: „Teraz” / 2007, „Tańcząc z Wrogiem” / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, “break SZTUKA WOJNY” / 2010, „UNKNOWNS.SEANS” / 2011, film taneczny „Inside” / 2011, „The Forest”/ 2013, „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje“ / 2014, „Wspólne“ / 2015. W roku 2008 i w 2010 jej spektakle: “Tańcząc z Wrogiem” i “Unknown” były wytypowane do prestiżowego przeglądu – Polska Platforma Tańca.
Współpracuje z takimi teatrami i instytucjami jak, m.in: Teatr Studio w Warszawie, Nowy Teatr w Warszawie, CSW Warszawa, Teatrem Ochoty, Fundacja Ciało/Umysł, Art Stations Foundation z Poznania, Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.
Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu “Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013). W latach 2007-2011 prowadziła regularne zajęcia z improwizacji i kontakt improwizacji w Warszawie oraz warsztaty w Polsce i za granicą dla dorosłych. Prowadziła równiez zajęcia z tańca współczesnego z młodzieżą w latach 2009-2011. Współpracowała z pracownią video prowadzoną przez Grzegorza Kowalskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Rzeźby, prowadząc warsztaty z improwizacji i świadomości ciała. Jest twórczynią programu edukacyjnego o tańcu „Mam ochotę na taniec” w Teatrze Ochoty w Warszawie, który zakłada łączenie teorii z praktyką. Obecnie prowadzi zajęcia z młodzieżą w Teatrze Ochoty oraz Laboratorium Tańca Współczesnego. Jest również współtwórczynią i jednym z pedagogów Rocznego Kursu Choreografii Eksperymentalnej organizowanego przez Fundację Burdąg. Członkini Centrum w Ruchu.
www.renatapiotrowska.pl